Hakkımızda

"Dünya'nın En İyi Zeytinliklerinden Sağlık ve Lezzet"

Alemizade Zeytinyağı Fabrikası

Köken olarak Orta Asya'dan, Konya Karaman'a göç sonrasında, Yahyaoğulları olarak Havranın Şapçı köyünü de kurup oraya yerleşen geniş ve köklü bir aileyiz. 1700'lü yıllarda Balıkesir Edremit'e yerleşen aile, aynı zamanda Edremit'in de en eski ailesidir. Edremit'e Osmanlı döneminde yerleşen aile büyüklerimiz 1796 yılında da ilk vakfı kurmuştur. O zamanlardan bu yana kendi zeytinlikleri üzerinden üretim ve zeytinyağı sıkımı yapan ailemiz, bugünlere de zeytinciliği bırakmadan ve gelenek halinde sürekli zeytincilik işini benimsemiştir. Yaşadığı her dönemin kendi ihtiyaçlarına en uygun yağ sıkım işlerini hep titizlikle ve özenle yapmayı hiç bırakmamıştır. O günlerden günümüze kadar geçen süre zarfında hep en iyiyi ortaya çıkarmanın gururunu yaşamış ve işlerini de bu şekilde sürekli artırmıştır.

Şimdilerde ise Edremit'te Dereli bölgesinde kendi fabrikasında en kaliteli zeytin yağlarını çıkarmaktadır.

Dünya geneli olarak değerlendirilir ise coğrafyası ve iklimi gereği en iyi zeytinyağları İtalya'nın Toscana bölgesinde ve Ülkemizde Edremit Körfezi'nde çıkmaktadır. Edremit Körfezi'nden kasıt olarak ise Çanakkale'nin Küçükkuyu ile başlayıp İzmir Dikili bölgesine kadar geniş bir zeytinlik alanı...

Fakat Edremit Körfezi içinde de çok daha verimli bir bölge var ki, bu bölge; sabah güneşini direk alıp, kısa bir akşam güneşi gören, Kazdağı'ndan gelen suyu direk alan ,poyrazı ve rüzgarı ile zeytin yetişmesinin çok daha verimli olduğu bir yer. Orası zeytinliklerimizin ve fabrikamızın da bulunduğu Dereli.

Coğrafi konumu gereği kesinlikle diyebiliriz ki, zeytinyağı için en iyi bölgedeyiz. Bu sebeple zeytinlerimizin çekirdeği diğer zeytin çekirdeklerinden daha küçük ve etli bir yapıya sahip. Bu bölgenin verimliliği olarak zeytinlerin aroması çok daha lezzetli , meyvemsi bir yağa sahip, kalitesi çok daha üst düzey. Dolayısı ile hem daha sağlıklı ve hem daha lezzetli. Zeytinliklerimizde yetişen ürünümüz bulunduğu alandan dolayı ağacın üstünde yanıp kuruyan bir zeytin hiç olmadı.

Fabrikamızda zeytinyağı üretiminde kullandığımız zeytin eleği makinaları, seçme bantları, yükleme elevatörleri, çekirdek çıkarma makinaları ve pişirme tünelleri en son teknoloji, zeytinyağı üretim makinalarıdır. Zeytinyağının saklama koşulları krom tanklarda en iyi şekilde yapılandırıldığı için, hava ile hiç bir irtibatının bulunmaması zeytinyağının aromasını hiç kaybetmeden muhafaza edilmesine yaramaktadır.

Verilen tüm siparişlerde, talep doğrultusunda dolum yapılmaktadır. Yani depoda önceden şişelenmiş ürün yerine; tanklardan direk sipariş üzerine dolum yapılmakta, yağ raflarda bekletilmeden, aroma ve nefasetini kaybetmeden sofralarınıza ulaşmaktadır.

İyi tarım sertifikası ve coğrafi işaretimiz ile de kalitemizi onaylatmış bulunmaktayız.

Biz sadece Zeytinyağı üretiyor ve Dünya'nın en kaliteli zeytinyağını sizlere sunuyoruz. Zeytin ağacı bizim için her şey ve hayatın sembolü; zeytin ağacının meyvesi ise bizim için mutluluğun meyvesi.